Press

Failure Is A Blessing – This Woman Can Show You How To Shine Through It

Orit Wolf is conversing with Lirone Glikman on Failure, Passion and and Leadership. THE HUFFINGTON POST, October 26th, 2016

כך תייצר חשיבה יצירתית בארגונך

הקשר בין מוסיקה לניהול ברור בעיניה. “הפסנתרנים הטובים, כמו מנהלים, הם לא אומנים אלא אמנים”, היא אומרת. “חשוב לא רק להיות מסוגל לנגן על פי תווים (גם אם אתה יודע לעשות את זה באופן מושלם), אלא לא להתבלבל אם משהו חורק, לדעת לזהות בעיה במהירות ולפתור אותה, להיות מסוגל לאלתר ולגלות גמישות לשינוי. גם מנהל, כמו פסנתרן, הוא סולן שעובד עם תזמורת. שניהם יכולים לעשות more of the same (יותר מאותו דבר), אבל חשיבה משותפת פורצת גבולות תהפוך את הקונצרט למהנה יותר”.

Teaching Business Improvisation through the Power of Music

Orit Wolf was on stage, alone at the piano, in front of an audience of hundreds. Only 12-years-old, her performance was being broadcast over the Voice of Israel’s classical music radio station to thousands more. And then she froze. “I had a complete blackout,” she says. “I couldn’t remember what I was playing, I couldn’t remember the notes.” There was only one thing to do. “I started to improvise,” confides the 38-year-old concert pianist from Jaffa who is a graduate of BIU’s prestigious Doctoral Fellowship of Excellence program.

The poet of the piano

This week, as part of the Thursdays Mornings With Orit Wolf: The Man Behind The Sounds series, the Tel Aviv Museum will host Wolf and dancer Ornili Azulay in an exploration of the life and work of Frederic Chopin. Held at the Recanati Hall, Wolf will play the piano and speak of Chopin’s experiences, stories and contribution to society. Though he lived a short life (he died at the age of 39), Chopin’s body of work is formidable.

Renaissance woman

Nature has lavishly endowed Orit Wolf, 32. This stunningly beautiful virtuoso pianist, with a number of discs under her belt, is also a composer, a classical music educator, a poet – and a management consultant for many local companies. Whatever she knows, Wolf shares generously with the world. Her new 10-minute piece, Light, White and Purple, will be premiered by the Rishon Lezion Symphony Orchestra this week.

פלוס מינוס אורית וולף | פסנתרנית

בגיל 12, אחרי שכבר הופיעה הרבה וזכתה בפרסים, עלתה הפסנתרנית אורית וולף לבמה של ימק”א בירושלים, מול אלף איש שישבו באולם, ועוד עשרות אלפי מאזינים ברדיו שהמתינו לתחילת הקונצרט, ופתאום, לראשונה בחייה, חטפה בלקאאוט משתק. היא קפאה במקומה לכמה דקות טובות, עד שאיכשהו אספה את עצמה, התיישבה על השרפרף שליד פסנתר הכנף, והתחילה לנגן.

“בחותם אישי” עם אורית וולף

היא צעירה, יפה, חתיכית ומחויכת. לא ניתן להתעלם מהופעתה – המראה הקורן שלה הוא ההתרשמות הראשונה. שעת בוקר, באולם רקנאטי במוזיאון ת”א רק היא, אנחנו (3 עיתונאים) והפסנתר. ואז היא עולה באופן הכי טבעי על הבמה ומתיישבת ליד הפסנתר, וגם מושיבה אותנו על הבמה סביבה. היא מתחילה לנגן ולספר, לנגן ולהדגים, לנגן ולכבוש אותנו כליל. דר’ אורית וולף.

The Improviser

Orit Wolf – pianist, composer, improviser, lecturer and, above all, one of most creative, intriguing and unpredictable music personalities on the local classical stage – will open her 10-concert series with the Aperitif for Piano Solo evening on Thursday, November 17. Wolf spoke to me about her love of music and her urge to share it with others.

אייל שני יופיע על הבמה לצלילי בטהובן

השף אייל שני והפסנתרנית אורית וולף יופיעו יחד על הבמה במוזיאון תל אביב, בהופעה שתשלב יצירות של המלחין הקלאסי בטהובן עם שיחה חופשית ביניהם. שני: “אחד, צלילים הם הגורל שלו, אחד, קישואים הם הגורל שלו”

הקשר בין אייל שני, ליאור אשכנזי והפסנתרנית אורית וולף

יש סדרות קונצרטים, כך מתברר, שמתגבשות במסעדה: לפני זמן מה, אחרי שאכלה מנה שמצאה חן בעיניה במיוחד במסעדה תל-אביבית, החמיאה הפסנתרנית אורית וולף לשף, אייל שני; הוא התעניין מי היא, וכשאמרה את שמה ענה שהיא מוכרת לו היטב, ושהוא מכור לבטהובן.

אורית וולף עם הנוסחה לקלאסית בגובה האוזניים

היא פסנתרנית קלאסית מחוננת וגם אוחזת בכמה תארים אקדמיים במוזיקה, אבל ד”ד אורית וולף עושה הכל כדי להנגיש את המוזיקה הקלאסית לקהל הרחב. בין היתר בשיתוף הפעולה שלה עם המתמטיקאי והפילוסוף ד”ר חיים שפירא

העונה הבאה: לדור שלא ידע את מוצרט

“חמישי בבוקר עם אורית וולף” – זה היה השם הלא רשמי של הקורס האקדמי שהחלה אורית וולף ללמד באוניברסיטת תל אביב לפני קצת יותר מעשור. הקורס אכן התקיים בכל יום חמישי בבוקר, כחלק מהחוג ללימודים כלליים ולימודי החוץ, והיה פתוח לסטודנטים מכל הפקולטות וגם לקהל הרחב. באופיו היה קורס האזנה, מבוא לספרות המוסיקה הקלאסית ולהיסטוריה שלה, אבל בהדרגה נהפך למופע, ולשיעור-קונצרט.

חווית המוזיקה והיצירתיות של ד”ר אורית וולףl

ד”ר אורית וולף (37) פסנתרנית בינלאומית, מלחינה שבגיל 23 סיימה תואר אמן ותואר מסטר בהצטיינות בלונדון, באקדמיה המלכותית למוזיקה, שם למדה אצל פרופ’ כריסטופר אלטון. היא כבר הספיקה גם לרכוש תארים בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת ת”א, וגם אוניברסיטת בוסטון. כמו כן קצרה שורת פרסים בינלאומיים והופיעה מעל בימות ידועות ברחבי העולם.


Newsletter

Your Name (required)

Your Email (required)

Phone: 00-972-54-7774440